spacer.png, 0 kB

Logowanie






Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!

Logo TMMP

Logo TMMP

Prezydent C. Ratajski

Prezydent Cyryl Ratajski

Herb Miasta Poznania

Herb Miasta Poznania

Tłok pieczętny

Tłok pieczętny

Statystyki

Użytkowników: 42
Artykułów: 268
Adresów: 40
Odwiedzających: 1402202

Sonda

Jak oceniasz obecną kadencję władz naszego miasta?
 
Co uważasz za największy problem w naszym mieście:
 

Gościmy


spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
START arrow Klub Posnaniana arrow Posnaniana Marka Knasieckiego
Posnaniana Marka Knasieckiego Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Marek Knasiecki   



                                                                                                                          

 

Powyżej widnieją witraże z Katedry i z Placu Marii Skłodowskiej - Curie 5.

Monety są z mojej kolekcji realnej.

Obok herb umieszczony na samolocie "Poznań" który 1.11.2011 r. pilotowany przez kapitana Wronę lądował awaryjnie na lotnisku w Warszawie, herb z ORP Poznań oraz herb na magnetycznej foli umieszczany na poznańskich taxi.

Następnie herb miasta na wydanych na dzień ulicy Św. Marcina monetach o nominałach 4 i 7 Marcinów.

W dalszej kolejności herb Poznania wykonany ze sklejki oraz herb umieszczony na parasolu z wizyty papieskiej z 1997 r.

Kolejne to: symbol KS Posnania, symbol Politechniki Poznańskiej, herb Miasta na pojazdach Straży Miejskiej oraz symbol PTW Tryton (Klub ten w tym roku obchodzi swoje 100 -lecie).

Następnie: dwa herby na elamentach do korespondencji, czyli na kartce i znaczku pocztowym, a także aktualny - od 1997 r. i ten poprzedni.

Obok zdjęcie z porównaniem obecnego wyglądu herbu naszego miasta na wyszytym (haftem krzyżykowym - ok. 60.000 oczek) przeze mnie obrazie z wizerunkiem herbu sprzed 1997 r.

Dalej: herb z herbarza Otto Huppa wizerunek herbu z 1898 r, herb z wielkiej sieni w Ratuszu Poznańskim oraz zegar J.E. Stalla z ok. 1575 r., z herbem Poznania znajdujący się też w Ratuszu.

Kolejno: Gobelin z sali sesyjnej Urzędu Miasta, kilim z korytarza w Urzędzie Miasta (obok gabinetu Prezydenta Miasta, wyszywany przeze mnie rycerz Maltański z haftowanym maszynowo herbem (pokazanie, że Komandoria, Malta to Poznań), a także rama z herbami w każdym narożniku umieszczone na specjalnej masie z wyszytym przeze mnie plakatem z okazji Imienin ul.Św. Marcin z 2010 r. oraz mój wyszyty przeze mnie haftem krzyżykowym.

Następnie: metalowa osłona do cukierniczki z herbem, nowy matalowy herb instalowany na miejskich hydrantach w Poznaniu, łyżeczka do herbaty z herbem, metalowa zakładka do książki z herbem, a także talerzyk deserowy z herbem - produkcji zakładów porcelany w Chodzieży.

W dalszej części: herb w wejściu do restauracji Rycerska nad Maltą wykonany z kafelków przez uczniów szkoły budowlanej w Brandenburgu nad Hawelą w Niemczech, herb na pieczątce okolicznościowej Makiety Dawnego Poznania, herb nad wejściem z estakady na trybuny toru regatowego Malta oraz herb nad wejściem do Muzeum Miasta Poznania w Ratuszu.

Dalej: herb z pozbruku na Pl.Kolegiackim na parkingu UM (kolekcja wirtualna) oraz talerzyk dekoracyjny wykonany techniką metaloplastyki (kolekcja realna).

Dalej: zdjęcie herbu, który znajdował się na wejściu na stadion miejski w Poznaniu, wybudowany na PWK w 1929 r., które otrzymałem dzięki życzliwości Pani Magdaleny Mrugalskiej-Banaszak. Obok herb na dywanie w gabinecie Jego Magnificencji Rektora UAM.

W dalszej części: plakietki Straży Miejskiej i Urzędu Miasta Poznania.

Następnie: Herb Poznania w Sukiennicach krakowskich, tytułowa strona książki o Herbie Poznania autorstwa Juliana Olejniczaka, naszywki Policji Poznańskiej - różne wydziały oraz szklaneczka ze szlifem herbu.

W dalszej części: pocztówka ze znaczkiem w kształcie Herbu z 75 lecia TMMP, znaczek blaszany z lat 1934-1939, pocztówka z wystawy filatelistycznej z 1973 r. gdzie są aż 2 herby oraz obrazy ręcznie wyszywane z wystawy pt. Poznań Igłą Malowany.

Następnie: Witraż z Wagi Miejskiej, odznaka Policji Municypalnej (nieistniejącej już formacji mundurowej), dzwonek i naparstek - porcelanowe oraz naszywka Policji Poznańskiej Przewodnika Psa.

Kolejne eksponaty to: witraż z Kościoła Św. Rocha wykonany w pracowni Pana Powalisz na Śródce ( kolekcja wirtualna), Flaga Poznania ( kolekcja realna), a także żeton do automatu gazowego m. Poznania ( kolekcja wirtualna). Obok niego tort z emblematem Policji Municypalnej, ufundowany na 25- lecie Straży Miejskiej Miasta Poznania.

Następnie herb na odznace PP umieszczony przed Rektoratem PP na placu Marii Skłodowskiej-Curie.

Kolejno herb Poznania z fasady SP Nr 25 im. Bohaterów Monte Casino w Poznaniu przy ul. Prądzyńskiego 25 - zdjęcie wykonał Pan Krzysztof Skowroński, w listopadzie 2017 r.

Następnie herb Poznania umieszczony na tarczy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 53 w Poznaniu - eksponat ze zbiorów Pana Mariusza Czekaja.

Kolejno medale z 1 i 2 Biegu Niepodległości w Poznaniu w latach 2016 i 2017, organizowanych przez RunPolandOrg, przekazane Panu Markowi Knasieckiemu przez Pana Dyrektora Biegu Artura Kujawińskiego i Projektanta tychże medali Pana Damiana Drąszkiewicza.

Następnie zdjęcia kubka z wygrawerowanym herbem Poznania oraz z logo TMMP.

Obok naszywka herbu Poznania wg najstarszego znanego wizerunku z 1344 r., wykonana przez firmę Naszywki.pl; opracowanie Marek Knasiecki.

 

 

Zdjęcie herbu Poznania na Łuku tęczowym w kościele Św. Jana Jerozolimskiego za murami.

 

 

Marek Knasiecki

90 lat TMMP Artykuł rocznicowy

Moja ulica - ulica św. Michała

Wiersz o herbie

Cudowny obraz

Relacja z 90-lecia TMMP

Zdjęcia z uroczystości


Kalendarz 2014 'Szlakiem Herbów Poznania'

 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB